Napjainkban egyre nagyobb rajongó tábora akad a japán rajzfilmeknek és képregényeknek, avagy az animéknek (rajzfilmek) és mangáknak (képregényeknek). Kinek ne csengene ismerősen az a cím, hogy ,,Pokémon” vagy ,,Digimon”? Mert ezek az alkotások is ezt a stílust képviselik. Én is a rabjukká váltam, és sok örömteli pillanatot okoz 1-1 ilyen sorozat. Úgy döntöttem, a Lapka ebben a számába megpróbálok megismertetni veletek egy mangát, hátha ti is megszeretitek ezt a „műfajt”.
Himaruja Hidekazu írománya, melyet egy számomra nagyon kedves ismerősöm mutatott meg. Először a rajzfilm verzióját néztem meg, ami nagyon meggyőző volt, majd sikeresen kezembe került a könyv is. Nem egy túl komoly olvasmány, főleg a parodizálásra és humorizálásra törekszik, de rengeteg élményt nyújt. Én nagy lelkesedéssel olvastam, másfél óra alatt kivégeztem.
Emellett hasznos is, például ismerősöm, aki nem tanult semmit történelemre, kihívta a tanárja felelni és egy, a témához kapcsolódó rész történetét próbálta felidézni és elmondani, és ötöst kapott a feleletére (Nem kipróbálni J ).
Jöjjön egy-két apróság a történetről:
Az első és második világháború, és azok közti eseményeit mutatja be, bár gyakran jelennek meg jelenetek Mária Terézia korából. Minden egyes országnak van egy ember karaktere, akik szemszögéből zajlik a történet. Az eseménysorozat a világ konferenciával indul. Miután lezajlik, sok kaland részesei lehetünk, megismerjük az országokat, képet kapunk a történelmükről, a kultúrájukról, és sok más egyéb információt is megtudhatunk.
|